hlavicka
SETKÁNÍ GREENKEEPERŮ
V Kruhové hale Technické fakulty, České zemědělské univerzity se uskutečnilo setkání greenkeeperů. Hlavní program byl předávání zkušeností a prezentace základní techniky pro ošetřování golfových hřišť

Kdo to je GREENKEEPER a co dělá?

Když hřiště neleží pod sněhem, greenkeeper stříhá a seče trávník, udržuje odpaliště, bankry a greeny, převrtává jamky, stará se o závlahu, provádíí stavební úpravy na hřišti a vede nekonečný boj s plísněmi, plevelem a lidskou nešetrností. Opravuje a udržuje v chodu strojový park.

Na hřišti ho však prakticky neuvidíte. Jeho „neviditelnost“ závisí na dobré organizici – vyrazí brzo ráno před prvními startovními časy, aby na hráče čekalo co nejpečlivěji připravené hřiště. Odpoledne většinou probíhají stavební práce a drobná údržba, večer se zalévá, opravují stopy po míčcích, převrtávají jamky, hrabou bankry.


Greenkeepery sdružuje Český svaz greenkeeperů (www.czgreen.com), který byl založen v prosinci roku 1999 jako profesní občanské sdružení, jehož základním posláním je podpora a zvyšování úrovně greenkeepingu v České republice. Toto poslání plní Český svaz greenkeeperů zejména prostřednictvím pořádání seminářů, překladem odborných článku z golfově rozvinutých zemí a zprostředkováním maximálního možného množství informací svým členům a také golfové veřejnosti.


Na setkání byly předvedeny stroje pro údržbu trávníků golfových hřišť. jednalo se o různé provedení sekaček, strojů pro provzdušňování, pískování, hnojení atd. Dále byly k vidění i komponenty závlah a výstavka hnojív pro golfová hřiště. Případné dotazy bylo možné konzultovat s přítomnými zástupci vystavujících firem.

Zde Vaše přání a připomínky Poslední aktualizace stránky 25.6.2011